W sobotę (05.10) Wisła Płock nie dała żadnych szans Polonii Warszawa, pewnie wygrywając derby Mazowsza. Nafciarze w tym meczu udowodnili, że nie bez przyczyny zajmują drugie miejsce w Betclic 1 liga. Zapraszamy na fotorelacje z meczu.

Poniżej fotorelacja (kliknij zdjęcie, aby powiększyć):

Dwójkowa akcja

Pierwsze 10 minut przebiegało pod dyktando ekipy czarnych koszul. To oni byli stroną dominującą. W 8. minucie Terpiłowski otrzymał fenomenalne prostopadłe podanie od Piątka, wbiegł w pole karne, podając po ziemi piłkę na lewą stronę do Zjawińskiego, który chwilę później pokonał bramkarza Nafciarzy.

Piłkarz Polonii z piłką

Oblężenie pola karnego

Przenosimy się do 28. minuty — Ivan Salvador zabiera piłkę zawodnikowi Polonii, podaję ją do Pomorskiego, ten krótko do Sekulskiego, podanie do Laskowskiego, pass do Hiszpańskiego, strzał i bramka! 20 minut zajęło Wiśle wyrównanie wyniku.

Radość Hiszpańskiego ze zdobycia gola

Błąd Lemanowicza

Druga połowa, 52. minuta — Jorge Jimenez wrzuca piłkę w pole karne, tam jest już Sekulski, lecz nie zdołał oddać strzału, bo został uprzedzony przez Lemanowicza, który jak się okazało, trafił w głowę gracza Wisły. Sędzia kos podchodzi do monitora VAR i chwilę później dyktuje jedenastkę dla drużyny z Płocka. Bramkarz Polonii ogląda żółtą kartkę za to przewinienie. Sekulski podchodzi do wykonania rzutu karnego i się nie myli — po 55 minutach meczu Nafciarze obejmują prowadzenie!

Sekulski chwilę przed oddaniem strzału z rzutu karnego

Show Sekulskiego

Mija kolejne 10 minut, Jimenez posyła fenomenalne prostopadłe podanie w pole karne do Brzozowskiego. Zawodnik z numerem 21, wykorzystując swój impet, wślizgiem posyła piłkę, prosto pod nogi kapitana Nafciarzy, a on w takich momentach się nie myli – 65. minuta i 3:1!

Radość piłkarzy Wisły ze zdobycia kolejnej bramki

Pech czarnych koszul

2 minuty od straty bramki i Polonia rusza z kontrą! Predenkiewicz znajduje się z piłką na lewej stronie pola karnego Wisły, mija 3 obrońców w granatowych strojach i posyła podanie do Krzysztofa Kotona a ten podaje do Auzmendiego. Pomocnik z numerem 23 oddaje strzał na bramkę Gostomskiego, bramkarz paruje piłkę na prawą stronę wprost pod nogi Zjawińskiego. Napastnik oddaje strzał i… piłka leci wysoko w trybuny. Fenomenalna szansa na gola kontaktowego została zaprzepaszczona.

Akcja Polonii w polu karnym

Nokaut

81. minuta, piłkarze Wisły powoli konstruują kolejną akcję. Pomorski wykorzystuje wysoką piłkę i posyła ją główką w pole karne Polonii. Tam zgarnia ją Brzozowski, podaje do Jimeneza i gol! Jorge Jimenez postawia oddać strzał z dość ostrego kąta na dalszy słupek, i to z dobrym rezultatem! 4:1 – takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Świętowanie piłkarzy z kibicami

Bramki w meczu Wisła Płock — Polonia Warszawa:

• 8′ Łukasz Zjawiński (Polonia Warszawa)
  • 28′ Fabian Hiszpański — (Wisła Płock)
  • 55′ (K) Łukasz Sekulski (Wisła Płock)
  • 65′ Łukasz Sekulski — (Wisła Płock)
  • 81′ Jorge Jimenez — (Wisła Płock)