Puszcza Niepołomice zremisowała u siebie z Legią Warszawa. Dla trenera Tomasza Tułacza w roli gospodarza był to dwunasty mecz bez porażki  i trzeci remis ze stołecznym klubem. Na stadionie w Krakowie spektakl oglądało 3 495 widzów. Zapraszamy na naszą fotorelację z tego wydarzenia.

FOTORELACJA Z MECZU (kliknij)

Puszcza Niepołomice w niedzielę zremisowała, grając na stadionie Cracovii jako gospodarz 2:2 z Legią Warszawa. Dla gospodarzy był to czwarty mecz bez zwycięstwa w tym sezonie i dopiero drugi zdobyty punkt. Dużo lepszym bilansem może pochwalić się zespół gości. Do tej pory na swoim koncie zanotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę z Piastem Gliwice. Biorąc pod uwagę to, że stołeczny klub walczy jednocześnie na dwóch frontach (europejskie puchary oraz Ekstraklasa), trzeba przyznać, że start sezonu można z pewnością zaliczyć do udanych.

Puszcza - Legia

Cztery bramki w spotkaniu

Już od pierwszych minut spotkania oba zespoły ruszyły do ataku. Pierwszy okazję do zdobycia gola wykorzystał Legionista. Ryoya Morishita. W 14. minucie meczu pięknym strzałem z dystansu nie dał szans golkiperowi Puszczy. Na odpowiedź ekipy Tomasza Tułacza nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie trzy minuty później w polu karnym ręką zagrał Ruben Vinagre. Podyktowany rzut karny zamienił na bramkę Artur Craciun. Remis 1:1 utrzymał się tylko przez pięć minut, ponieważ na listę strzelców wpisał się Blaz Kramer i Legia ponownie objęła prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy zdążył jeszcze wyrównać Jakov Blagaic. Chorwat skutecznym odbiorem piłki wywalczył przy okazji pozycję strzelecką i uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza. Druga część meczu również była pełna emocji i fantastycznych akcji bramkowych. W dodatku najlepszą sytuację mieli gospodarze, ale strzał z rzutu karnego Lee Jin-Hyuna kapitalnie obronił Kacper Tobiasz.

Bramki w spotkaniu Puszcza Niepołomice – Legia Warszawa:

• 14′ R. Morishita (Legia)
  • 17′ A. Craciun (Puszcza)
  • 22′ B. Kramer (Legia)
  • 41′ J. Blagaic (Puszcza)

Wyjściowe jedenastki:

Puszcza Niepołomice: Kewin Komar, Piotr Mroziński, Artur Craciun, Roman Jakuba, Michal Siplak. Jakub Serafin, Konrad Stępień, Lee Jin-Hyun, Jakov Blagaic, Dawid Abramowicz. Michalis Kosidis
Legia Warszawa: Kacper Tobiasz, Artur Jędrzejczyk, Jan Ziółkowski, Steve Kapaudi, Kacper Chodyna, Ryoya Morishita. Claude Goncalves, Luquinhas, Ruben Vinagre. Blaz Kramer, Jean-Pierre Nsame.