Wisła Kraków wygrała u siebie ze Spartakiem Trnavą. Pomimo dwubramkowej przewagi, goście nie byli w stanie przeciwstawić się sile ofensywnej Białej Gwiazdy. W rezultacie po bardzo długiej serii rzutów karnych gospodarze przeszli do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Zapraszamy na naszą fotorelację z tego wydarzenia.

Wisła Kraków - Spartak Trnava

FOTORELACJA Z MECZU (kliknij)

W rewanżowym spotkaniu pomiędzy Wisłą KrakówSpartakiem Trnavą, rozegranym w Krakowie, byliśmy świadkami genialnego futbolu, któremu towarzyszyły niesamowite emocje. Gospodarze, którzy do odrobienia po pierwszym meczu mieli 2-bramkową stratę, już od pierwszych minut ruszyli na przeciwnika. Niesieni niesamowitym i nieustającym dopingiem kibiców, udało im się zdobyć pierwszą bramkę w 43. minucie. Podyktowany rzut karny, bezbłędnie wykorzystał Angel Rodado. Wynik do przerwy był takim sam jaki uzyskano w Trnavie. Tylko że w Krakowie Wisła nie zamierzała odpuścić i poszła za ciosem.

Długi mecz

Druga część spotkania nie różniła się wiele od pierwszej. Podopieczni Kazimierza Moskala nie cofnęli się nawet o krok w swoich atakach. Rezultatem był gol zdobyty w 60. minucie po uderzeniu Piotra Starzyńskiego. Przyjezdni mogli odetchnąć z ulgą, gdy w końcówce meczu trafienie do bramki Angela Baena anulowano z powodu pozycji spalonej. Zatem po pełnych 90. minutach Wisła prowadziła 2:0, a więc w dwumeczu w tamtym momencie było 3:3. W dogrywce Biała Gwiazda, dzięki Alanowi Urydze, podwyższyła swoje prowadzenie i utrzymała je do 107. minuty. Wtedy w szybkim ataku gola dla gości zdobył Michal Duris i w konsekwencji tych zdarzeń arbiter główny zarządził konkurs rzutów karnych. W serii jedenastek lepsza okazała się Wisła i z wynikiem 12:11 świętowała awans do kolejnej rundy.

Bramki w spotkaniu Wisła Kraków — Spartak Trnava:

• 43′ Angel Rodado (Wisła Kraków)
  • 82′ Piotr Starzyński (Wisła Kraków)
  • 98′ Alan Uryga (Wisła Kraków)
  • 107′ Michal Duris (Spartak Trnava)

Wyjściowe jedenastki:

Wisła Kraków: Kamil Broda, Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Wiktor Biedrzycki, Giannis Kiakos, Piotr Starzyński, Marc Carbo, Olivier Sukiennicki, Angel Rodado, Tamas Kiss, Łukasz Zwoliński.

Spartak Trnava: Ziga Frelih, Erik Sabo, Marek Ujlaky, Sebastian Kosa, Martin Miković, Libor Holik, Adrian Zeljković, Roman Prochazka, Robert Pich, Philip Azango, Michal Duris.