Po raz pierwszy w tym sezonie Jagiellonia Białystok poległa w europejskich pucharach. Nie pomogła ogromna ilość kibiców na trybunach oraz motywacja, poparta imponującym wynikiem z poprzedniego dwumeczu z FK Poniewież. Tym razem Duma Podlasia musiała uznać wyższość Bodo/Glimt i przegrała w Białymstoku 0:1. Zapraszamy na naszą fotorelację z tego wydarzenia.

Jaga - Bodo/Glimt

FOTORELACJA Z MECZU (kliknij)

Pierwszy mecz z norweskim Bodo/Glimt, w ramach trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, został rozegrany w środę, 7 sierpnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Faworyzowany, trzykrotny mistrz Norwegii, od pierwszego gwizdka posiadał znaczną kontrolę nad przebiegiem meczu. Czas posiadania futbolówki oraz ilość stworzonych sytuacji bramkowych ewidentnie przemawiała za drużyną gości. I chociaż obie strony, potrafiły oddać strzały na bramkę przeciwnika. To żaden z nich, nie zakończył się golem w pierwszej połowie tego spotkania.

Po przerwie podopieczni Adriana Siemieńca nie oddali choćby jednego celnego strzału na bramkę goalkeepera, Nikity Haikina. Trafili za to dość niefortunnie, do własnej siatki, w 59 minucie spotkania. Dokonał tego obrońca Adrian Dieguez, który próbował przeciąć dośrodkowanie i umieścił piłkę między słupkami Sławomira Abramowicza. Norwegowie mogli podwyższyć rezultat na 2:0, lecz po interwencji VAR-u, trafienie Kaspera Hogha, nie zostało uznane.